Витягуємо спортсменів, п’яних та шукаємо загублені речі: рятувальник з 10-річним стажем про свою роботу на пляжі у Черкасах | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Рятувальник Максим Максимченко

У Черкасах є три комунальні пляжі, на яких дозволено купатися цього літа: Соснівський-1 (навпроти парку “Сосновий бір”), Казбетський та Митницький. На них КУ “Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба” забезпечує роботу рятувальних постів.

В обов’язки рятувальних постів входить: надання порятунку тим, хто цього потребує, надання медичної та долікарської допомоги, якщо це необхідно — залучення працівників екстреної медичної допомоги. Також рятувальники слідкують за дотриманням правил поведінки на пляжах. Але їх основне завдання — слідкувати за безпекою на воді.

Директор КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» Сергій Микитченко розповідає, що на комунальних пляжах міста щоденно чергують по два рятувальники з 10 до 19 години протягом усього літа. Всього в установі зараз працюють 9 рятувальників. 

— Наймолодшому працівнику в нас 23 роки, найстаршому — мабуть 43 чи 45. Різний вік. Вони всі проходять перевірку на виконання фізичних вправ. Один із основних показників — вміння добре плавати та транспортувати потерпілих без плавзасобів і з ними. Також рятувальники, які чергують на пляжах, пройшли відповідну підготовку з надання долікарської допомоги та мають відповідні посвідчення. Пости оснащені всім необхідним для порятунку людей на водних об’єктах: це і моторний човен, рятувальні кола, жилети, рятувальні дошки, аптечки, біноклі тощо, — зазначає Сергій Микитченко. 

33-річний Максим Максимченко, який чергує на пляжі “Казбетський”, почав працювати рятувальником майже 10 років тому — у 2013-му. За освітою Максим — менеджер у туристичній галузі. Але згодом він зрозумів, що його покликання бути рятувальником.

— Спочатку я навіть хотів йти навчатися в пожежну академію, але тоді ми обрали туризм. Проте згодом я зрозумів, що обрана професія — не моє. Моє місце тут, — розповідає Максим. — Професію рятувальника освоїв вже після того, як влаштувався сюди. Тут вже проходив необхідне навчання: медичні курси, курси на право керувати моторним човном, здавав нормативи з фізичної підготовки, плавання тощо. Я, наприклад, вмію плавати усіма стилями: кроль, батерфляй, на спині і брасом. Але володіти якоюсь конкретною кількістю стилів не обов’язкового, головне — добре плавати. Щороку, перед сезоном, ми також проходимо медичні комісії. 

За майже десятирічну кар’єру Максиму доводилося рятувати немало людей. За це має вже чотири подяки від міського голови.

— Точно не скажу скільки, але разів 10 було серйозних випадків, коли ми виїжджали і надавали допомогу. Але особисто в мене не було таких випадків, щоб довелося робити непрямий масаж серця. Знаю, що нашим хлопцям доводилося, — говорить рятувальник. — Були, на жаль, і трагічні випадки, коли доводилося виймати вже тіло з води. Але більшість із них стаються зимою. Переважно це рибаки. Вони в нас в Черкасах трішки полюбляють екстрим… Хлопчика, що загинув на пляжі “Живчик”, теж шукали наші хлопці разом із батьком на човні. І до приїзду швидкої вони все одно робили дитині штучне дихання, адже це необхідно за інструкцією. 

Цього року в районі пляжу “Казбетський” вже встигли врятувати спортсмена, який катався по воді на дошці з парашутом.

— У чоловіка впав парашут у воду, він не міг його підняти. Ще й лопнула стропа і він трохи заплутався, а вітром його почало відносити. Ми оперативно відреагували, виїхали на порятунок та доставили спортсмена до берега. Того разу обійшлося без “швидкої”, — згадує Максим. 

Він говорить, що крім порятунку з води, чергові часто надають відпочивальникам першу медичну допомогу при порізах, навіть допомагають шукати документи чи мобільні телефони, оголошують повідомлення про зникнення дітей тощо.

— Бувають також випадки, коли відпочивальники отримують теплові удари. Теж надаємо допомогу. І запитуємо людину, чи потрібна їй швидка. Коли дістаємо людину з води, то надаємо допомогу самі і паралельно викликаємо “швидку”.

Рятувальник говорить, що діставати з води людину, яка тоне, насправді важко.

— Особливо, якщо немає моторного човна і доводиться це робити вплав самому і якщо ще людина велика. Тому ми і вдох тут чергуємо. Найчастіше у такі ситуації потрапляють люди у стані алкогольного сп’яніння. Це наша найбільша проблема. Також пенсіонери інколи не розраховують своїх сил. У нас є водолазне спорядження: ласти, маска, трубка. Таке легке обладнання, щоб можна було пірнати на 2-3 метри, без балонів з киснем. На кожному посту є по два таких комплекти, — говорить Максим. 

Рятувальники чергують не лише влітку. Навесні та восени також працює рятувальний пост на березі Дніпра, але лише один. У разі необхідності рятувальники негайно реагують та надають допомогу потерпілим.

Взимку вже організовують пересувний рятувальний пост та патрулюють берегову смугу міста Черкаси, чергують переважно у місцях скупчення рибаків.

— Взимку ми використовуємо гідрокостюми, через які нас часто плутають з водолазами. У таких костюмах можна працювати на поверхні. Якщо ми йдемо по кризі і провалюємося, то гідрокостюм захищає від води і добре віддає тепло. Але вони не призначені для пірнання на глибину, — розповідає Максим.

Рятувальник каже, що найбільше нещасних випадків на воді трапляється влітку та взимку. 

— Осінь та весна — це як міжсезон у нас. У цей період ми проводимо підготовчі роботи, можуть бути навчання, курси, готуємо інвентар. Потрохи наші працівники йдуть у відпустки у цей час. А зараз у нас багато роботи — перший місяць літа, у цю пору, зазвичай, найбільший наплив людей. Усі трішки засумували за таким відпочинком.

Поради для безпечного відпочинку на воді від рятувальника:

  • Одна із основних порад — купатися лише у спеціально відведених місцях. У Черкасах це три комунальні пляжі: Соснівський-1, Казбетський та Митницький;
  • Не вживати алкоголь під час відпочинку на воді. Рятувальники називають п’яних відпочивальників однієї з головних проблем; 
  • Рекомендується також не перебувати у воді більше 15 хвилин, щоб тіло не переохолоджувалося. 
  • Дорослим варто не залишати дітей без нагляду, а дітям — не грати у небезпечні ігри у воді. 
  • Не потрібно запливати за буї.

— Якби всі дотримувались правил, нам було б набагато менше мороки, — підсумовує рятувальник. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які пляжі на Черкащині придатні для літнього відпочинку на воді

Previous post Ігор Табурець розповів, за яких умов школи розпочнуть навчання офлайн — Новини Черкас
Next post Черкаський військовий показав збитого ворожого льотчика | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий