Як 500 років тому: черкащанин пече хліб за старовинним рецептом

Черкащанин Артур Жуковський відтворив не тільки рецепти хліба, який пекли 500-700 років тому, а й технологію його випікання. На автентичність смаку впливає не так характерна для Чигиринщини хмелева закваска, місцевий мед чи джерельна вода, як борошно, розповів він Суспільному.

Артур пояснив: для свого хліба купує борошно від місцевих фермерів – без жодної хімії і перемелене на кам’яних жорнах. Борошно, вода з криниці, холодноярський мед та хмельова закваска — саме такий рецепт хліба, який їли в давнину на Чигиринщині. Саме за ним і випікає буханці в печі черкащанин.

“Це саме такий хліб, який був 500 або навіть 700 років тому. По суті це повна реконструкція старовинного хліба”, – розповів він.

Найскладніше, додав Артур, знайти натуральні інгредієнти:

“У цьому селі є людина, яка вирощує складові для борошна, нічим його не обробляє. Важливий момент: це борошно мелеться на кам’яних жорнах при низькій температурі. Воно не нагрівається більш як на 40 градусів, завдяки чому зберігає всі свої корисні властивості”.

Сорту пшениці, з якого роблять це борошно, додав пекар, близько п’яти тисяч років:

“Це борошно зі спельти, цільнозернове. Воно змелене на кам’яних жорнах. Має потужну клітковину”.

Перед тим, як опиниться в печі, тісто має підійти. На це, пояснив пекар, треба близько доби.

Старовина завжди його цікавила, каже пекар. А коли захопився здоровим харчуванням, вирішив відродити давнє ремесло випікання хліба. Перш ніж отримати ідеальний буханець, довелось перевести до сотні кілограмів тіста.

Суспільне Черкаси, черкащанин Артур Жуковський, який пече хліб за 500-літнім рецептом

“Бабуся мені розповідала, вчився у людей. В мене не було прямо такого майстра, який би передав би мені науку. Я просто то в того вчився, то в того. Ну і досвід”, – зазначив він.

Такий хліб, розповів Артур Жуковський, не пліснявіє, а лише черствіє. Саме це є показником його натуральності.

Previous post Президент зустрівся з учнями черкаської школи
Next post Директора сільськогосподарського підприємства судитимуть за незаконне заволодіння землями | Кримінальні новини

Добавить комментарий