Катеринопільські депутати підтримали “нейтральні” назви вулиць

Як раніше повідомлялося на виконкомі Катеринопільської селищної ради (Черкащина) визначились із перейменуванням вулиць та провулків, які необхідно було декомунізувати. На розгляд сесії винесли такий варіант: провулок Енгельса у Катеринополі запропонували перейменувати на провулок Луговий; провулок Карла Маркса (теж у селищі) на провулок Студінський; провулок Жукова в Петраківці на провулок Яблуневий; вулицю Третяка у Вікниному на вулицю Центральна; вулицю Терешкової в Пальчику на вулицю Миру. Пише видання “Вісті Черкащини“.

Варто зауважити, що попри проведені громадські обговорення, не всі мешканці громади таке перейменування підтримали, вважаючи, що дані об’єкти топоніміки мали б отримати імена українських героїв, а не нейтральні назви, ніби в якійсь банановій республіці без державницької ідеології. З погляду патріотично свідомих громадян, провулки Карла Маркса та Енгельса доречно було б перейменувати за аналогією до вже перейменованих відповідних вулиць – на В’ячеслава Чорновола й Сергія Єфремова, вулицю Третяка на вулицю повстанського отамана Чорного Ворона, якого, за однією із версій, Третяк убив, а вулицю радянської космонавтки, депутатки російської держдуми Валентини Терешкової на вулицю Леоніда Каденюка, людини, яка є гордістю української космонавтики. Провулок Жукова – на провулок Героїв України. Варіантів безліч. Але виконком Катеринопільської селищної ради підтримав саме «нейтральні» назви і виніс їх 28 квітня на розгляд третього засідання 21 сесії.

Можна було сподіватись, що депутати проявлять принципову позицію і відійдуть від принципів «нейтрального» перейменування, але не склалося: 17 – за, 0 – проти, 0 – утрималися, 10 – відсутні.

Previous post Поліцейські Черкащини припинили злочинну діяльність уманських шахраїв
Next post Чоловіки-переселенці на Черкащині мають стати на військовий облік | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий