Літнє позашкілля в Черкасах: де можуть проводити час дітлахи

Почалися шкільні канікули. Нинішнього літа через воєнний стан у державі звичні для нас табори відпочинку не працюватимуть. Однак освітяни подбали про те, аби навіть зараз позашкільне дозвілля дітей було змістовним. Інформують у Черкаській міській раді.


“У місті Черкаси позашкільним навчанням наприкінці травня охоплено 3300 дітей, з них 55 дітей-переселенців, діють 83 гуртка, – інформує начальник управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Тетяна Ткаченко. – Це такі комунальні заклади, як Центр дитячої та юнацької творчості, Клуб юних моряків із флотилією, міська станція юних техніків, Центр туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді, Багатопрофільний молодіжний центр”.

Адаптуючи заняття до сьогодення і враховуючи рекомендації Міністерства освіти й науки України, позашкільні навчальні заклади міста розробили  програму для  проведення змістовного дозвілля.

Так, у «Центрі дитячої та юнацької творчості м.Черкаси» упродовж літа діятимуть гуртки одного дня за різними напрямами. Зокрема, «Весела англійська», «Інформатика», «Інтелектуальні розваги», «Образотворче мистецтво», «Майстер-класи з кулінарії», «Декоративно-прикладна творчість», «Акторська майстерність», «Юні кореспонденти», «Судномоделювання» «Хореографія», «Вокал» тощо. Проводитимуться веселі старти, квести, пізнавально-розважальні ігри, віртуальні подорожі Україною та світом.

Для організації та проведення відпочинку вихованців будуть залучені керівник гуртків, культорганізатори, бібліотекарі, методисти, акомпаніатори.

Заняття проводитимуться з дотриманням вимог безпеки дітей у період воєнного стану на випадок тривоги.

У «Центрі туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді» упродовж червня мають працювати гуртки туристсько-краєзнавчого й національно-патріотичного напрямків: «Пішорхідний туризм», «Літературне краєзнавство», «Бойовий гопак», «Джура».

Плануються туристсько-краєзнавчі свята, екскурсії по місту, до бібліотек та музеїв, інтелектуальні марафони, заняття зі спортивного орієнтування та стрільби з пневматичної гвинтівки, майстер-клас ліплення з глини трипільських оберегів, виступи гуртківців перед бійцями ТРО ЗСУ, навчально-тренувальні збори, он-лайн-змагання з пішохідного туризму, бібіліокіно (екранізовані книги) тощо.

З 1 по 15 червня в он-лайн режимі має відбутися обласний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

У «Клубі юних моряків з флотилією» діятимуть гуртки «Старшини шлюпок», «Бойовий хортинг», «Морське багатоборство, «Судноводії та морська піхота».

«Міська станція юних техніків» залучатиме учнів до технічної творчості. Зокрема,  діятиме «Школа технічного всеобучу» за принципом діяльності табору з денним перебуванням дітей у 2 зміни: з 1 по 14 червня та з 15 по 30 червня. Табір працюватиме з 9 .00 до 13.00 години.

На базі закладу в таборі працюватимуть гуртки (авто-, авіа- та судномоделювання, робототехніки, технічного дизайну, оригамі, моделювання іграшок, паперопластики, автотрасовий).
Дітей чекають майстер-класи, пленери, змагання, чаювання зі смаколиками. Зможуть прилучитися до волонтерства і виготовлятимуть малюнки для воїнів, які будуть вкладені до «окопних свічок», котрі виготовляють працівнки закладу.

«Заклади позашкільної освіти нині не тільки відіграють важливу роль у патріотичному  вихованні, а й допомагають психологічно підтримати дітей у цей нелегкий для країни час, – говорить міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. – І завдання міської влади – максимально сприяти відпочинку, відновленню здоров’я та розвитку наших дітей, наскільки це можливо за нинішніх умов».

Довідково:

Позашкільний навчальний заклад “Центр дитячої та юнацької творчості м. Черкаси”
http://cdut.com.ua/
(0472) 373 555
centrtvorchosti@ukr.net

Комунальний позашкільний навчальний заклад м.Черкаси «Клуб юних моряків з флотилією»
https://junmor.webnode.com.ua/
тел. (0472) 373-016
junmor@i.ua

Комунальний позашкільний навчальний заклад м.Черкаси “Міська станція юних техніків»
(0472) 641 773

Позашкільний навчальний заклад м.Черкаси «Центр туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді»
(0472) 641733

Позашкільний навчальний заклад “Багатопрофільний молодіжний центр” Черкаської міської ради
http://bmc.ck.sch.in.ua/
(0472) 374 223

Previous post Забрав ящик печива: житель Золотоніщини серед білого дня пограбував магазин
Next post Шахтарськ, Азов, Мрія чи Джонсон? Ватутінці підбирають нову назву місту

Добавить комментарий