“Нагодуємо і переселенців, і черкащан”: господиня з Лесьок вирощує сім сортів полуниці

Жителька села Леськи, що на Черкащині, Людмила Будак понад десять років вирощує полуницю. 2021 року вона в рази збільшила посадкові площі, ніби відчувала, що буде більша потреба. Як доглядає за саджанцями та готується до збирання стиглих плодів, жінка розповіла Суспільному.


Людмила Будак показала полуницю, яку висадила в липні 2021 року: “Ми її саджали через 20 сантиметрів, воно таки виходить приблизно однаково, вона так прижилася, це дуже добре”.

За її словами, саджанці перезимували, і тепер їх потрібно встелити соломою: “Соломою встеляємо для того, щоб вона була чиста, коли буде ягода”.

Господиня розповіла, аби мати хороший урожай, працювати біля саджанців полуниці потрібно весь рік: “Від початку весни й до того, поки впаде сніг, постійно прополоти, там підстелити, там підживити, полити”.

Людмила Будак сказала, що все потрібно робити своєчасно та з любов’ю.

“Оприскуємо, але все контролюється, щоб був термін очікування до ягоди, тобто все вчасно потрібно зробити, щоб не було інтоксикації в саму ягоду. Шкідників дуже багато, кліщі, і от починає квітнути, будуть квіткоїди. Червоні плями, буває, беруться. Буває, на саму ягоду нападає хвороба, вона така, наче зморшкувата стає і помаранчева, не достигає, а наче печеться”, – прокоментувала господиня.

За її словами, важливою є і постійна зміна місця висадки рослини. Від цього також залежить урожай.

“Щороку її потрібно пересаджувати на нове місце. Вона може бути два роки на одному місці, потім її потрібно викорчовувати й пересаджувати. Вона дасть живець, кущ дасть вусики, вони приростають із корінцем, потім ножиком вирізаємо і пересаджуємо в інше місце”, – пояснила пані Людмила.

Вирощуванням полуниці пані Людмила займається понад десять років. Вона стежить за появою нових сортів.

“Ті сорти, що були раніше, почали перезапилятися, переводитися, уже не та селекція її виходила, виводять нові сорти гібридні, вона крупніша, більше дає врожаю”, – пояснила господиня.

На її городі нині росте сім сортів полуниці. 2021 року, крім асортименту, збільшила й площу до 15 соток, бо на ягоду в їхньому селі завжди був попит, розповіла пані Людмила.

“У наше село щороку приїжджає багато машин, буси великі, понад 50 приїжджає машин, це однозначно, закуповують і розвозять у різні куточки України. Ми не можемо передбачити, як буде цього року у зв’язку з війною. Одні Черкаси не з’їдять такої кількості, яку вирощує, зокрема, наше село”, – розповіла жителька Лесьок.

Людмила Будак сказала, що врожаю вистачить для всіх: “Нагодуємо і переселенців із дітками, і черкащан”.

Previous post Черкаські поліцейські затримали тридцятирічну “закладчицю”
Next post У Каневі зросте вартість проїзду в автобусах | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий