Навчатися за будь-яких умов: як адаптувалися черкаські учні до відключень електроенергії

В умовах відключення електроенергії – за графіком і поза ним. Черкаські школярі та педагоги пристосовуються до дистанційного навчання. Як адаптуються до нових реалій першачки та старшокласники – поцікавилося Суспільне.

У школі №19 більшість дітей навчаються онлайн. Усі – від 2 по 11 класи. Лише першокласники цьогоріч на змішаній системі.

Вчителька Сніжана Соловйова на уроці працює на два “фронти”. Одні учні слухають урок у класі, інші – у кого є світло та інтернет – дистанційно. У кожного свій графік відключення електроенергії, і це без урахування аварійних відключень.

“Це перший клас. Ми починаємо писати, читати. Самостійно це надскладно – без вчителя, без допомоги, щоб правильно поставити руку, нахил зробити відповідний”, – розповіла вона.

Ілля Луценко застудився, тому до школи не ходить. Але уроки намагається не пропускати – навчається дистанційно. Однак і з онлайн-відвідинами не завжди складається, розповіла мама хлопчика пані Яна:

“Наприклад, був такий день, що у нас вимкнули світло о пів на десяту. Тому ми позаймалися лише один урок. Ми зразу написали вчительці, що вимкнули світло. Вона нам прислала завдання, яке потрібно зробити. Поки на вулиці було світло, ми відразу зробили домашнє завдання”.

Умови навчання змінюються постійно, тому пристосуватися до них, пояснила директорка школи Юлія Грабова, доводиться оперативно: “На сайті у щоденнику дистанційного навчання розміщений матеріал, яким діти можуть скористатися у випадку, якщо у них не буде зв’язку. Після уроків у другій половині дня вчителі можуть проводити консультації з дітьми відповідно до розкладу, який є на сайті школи”.

Юлія Грабова у своїй школі викладає хімію в 7 і 9 класах. Часом, з її слів, вона займається з дітьми в онлайні і у вихідні, аби пояснити складні теми.

“У дітей, які хочуть вчитися – сильна мотивація. Вони навчаються в будь-який спосіб. Вони шукають матеріали, опрацьовують його самостійно”, – додала вона.

Першокласники своєю чергою на дистанційці сумують за однокласниками, розповіла Яна Луценко. Її син Ілля вже не дочекається, коли повернеться до школи. А нині лише спостерігає за друзями з монітора свого комп’ютера. Якщо світло є.

Previous post За розтрату бюджетних коштів судитимуть інженера з технічного нагляду
Next post У Черкасах знову пропонують перейменувати Можайського на Бандери

Добавить комментарий