Одяг, іграшки, памперси і навіть … телефони та планшети: чим черкасці засмічують каналізацію

Каналізація і смітник… Здавалося б, одразу зрозуміло, що це абсолютно різні речі. Та деякі споживачі так не вважають і продовжують скидати сміття в каналізаційні мережі. Чим це небезпечно і до яких наслідків може призвести – фахівці КП «Черкасиводоканал» розкажуть у статті далі. Інформують у пресслужбі КП.

Мовою цифр

Бригадир АВР дільниці водовідведення Іван Боровик зі своїми колегами (на фото справа) виїжджає на виклик з ремонтною бригадою. Сьогодні вони знову очищатимуть засмічені каналізаційні мережі. І таких викликів у бригади – більше 10 (!) на день. Так, лише за серпень 2022 року промивати каналізаційні мережі спеціалістів викликали 316 разів! Всього за місяць фахівці промили від різного сміття майже 15 тисяч погонних метрів каналізаційних мереж. Для порівняння: ширина футбольного поля – близько 100 метрів. Уявили масштаби робіт?

Найцікавіші знахідки

Ватні диски, вологі серветки, підгузки, жіночі засоби гігієни, вушні палички… Саме це найчастіше скидають в каналізацію недобросовісні споживачі. І саме ці речі є найнебезпечнішими, – кажуть фахівці. Бо у воді вони у рази збільшуються в об’ємах і рано чи пізно призведуть до повного перекриття каналізації. Ще до списку «найпопулярніших» знахідок потрапили: різне ганчір’я, залишки їжі, пісок, цемент… А нещодавно в каналізацію у Черкасах спустили навіть … планшет.

«Та найбільша проблема – це жир. Зливати його в каналізацію – не можна! Його слід спочатку зчистити або відправити у відро для сміття, а лише потім вимити посуд гарячою водою з застосуванням безфосфатних засобів, щоб повністю жир розщепити. І жиру в мережі потрапляє усе більше і більше, адже в місті додалося закладів харчування, особливо мова йде про продукти серії фаст-фуд, які містять в собі чимало жиру, – говорить Олег Кравець, майстер цеху ВІВ дільниці водовідведення КП «Черкасиводоканал».

Фахівець додає – засмічення мереж постійно зростає. Так, цього року цей показник, в порівняні з минулим роком, зріс десь на третину. Адже в місті побільшало населення, до нас приїхало чимало переселенців, відповідно зросло і навантаження на мережі, і як результат – побільшало сміття і в каналізації.

Чим це небезпечно?

КП «Черкасиводоканал» вже неодноразово звертався до містян з проханням не викидати сміття до унітазу та систем водовідведення. І ми і далі продовжуємо нагадувати, що каналізація – це не смітник. Адже, крім того, що каналізація може повністю заблокуватися (і доведеться викликати фахівців), ці проблеми ще й загрожують екологічним лихом.

Що категорично заборонено скидати до каналізації? 

Борошно. Воно розбухає і призводить до закупорювання труб.

Волосся. Заплутані клубки – найпоширеніша причина засмічення мереж.

Ліки. Отруюють воду.

Наліпки з консервів і їжі. Вони зроблені з таких матеріалів, які дуже довго розчиняються.

Будь-які фарби, клеї, розчинники. Токсичні.

Будь-яке тверде сміття. Спричиняє механічну перешкоду.

Вологі серветки, вушні палички, ватні диски. Не розчиняються, розбухають і закупорюють труби, створюючи великі непрохідні скупчення.

Рис і макарони. Ці продукти розбухають і стають причиною заторів.

Яєчну шкаралупу. Маленькі шматочки шкаралупи можуть склеюватися між собою, утворюючи кластери великих розмірів.

Кавову гущу. Вона не розчиняється, і, як наслідок, прилипає до труб.

Стрижені нігті. Вони занадто щільні, не розчиняються і можуть накопичуватися, утворюючи засмічення.

Глину від маски для обличчя. У воді вона твердне, а потім – прилипає до труб і провокує їхню непрохідність.

Кісточки від фруктів і насіння. Накопичуючись, створюють засмічення. Їх слід відправляти у відро.

Пісок (землю). Накопичуються і забивають мережі.

Дитячі та жіночі засоби гігієни. Набухають, збільшуються у розмірах в рази і створюють великі перешкоди для руху води.

Залишки сигарет і фільтри сигарет. Та сама причина: вони розбухають і не розкладаються. А ще – містять шкідливі речовини, такі як нікотин і смоли. І отруюють воду.

Previous post Танкіста з Черкащини посмертно нагородили орденом — Новини Черкащіни
Next post Черкаський спортсмен змагатиметься на чемпіонаті в Австралії

Добавить комментарий