Радить психологиня: топ-6 серіалів для підлітків, які допомагають дорослішати

Підлітковий вік – це час змін і випробувань. Підлітки шукають себе, досліджують світ і намагаються зрозуміти, хто вони такі. Психологиня проєкту «Смілива» від «Фонду Маша» Марина Діденко радить серіали, які допоможуть підліткам розібратися у всіх цих питаннях

Серіали для підлітків можуть допомогти їм у цьому, адже вони часто торкаються важливих тем, таких як дружба, любов, сім’я, школа, дорослішання і самоідентифікація. Та перегляд цих серіалів буде корисним не лише для підлітків, а й для батьків, допоможе їм краще зрозуміти своїх дітей, їхні емоції та поведінку.

– Не всі серіали з нашого списку легкі для перегляду, – говорить психологиня проєкту «Смілива» від «Фонду Маша» Марина Діденко. – Але вони можуть бути захопливими, інформативними й надихаючими. Та допомогти підліткам зрозуміти, що вони не самотні зі своїми проблемами, що є люди, які їх розуміють і підтримують.

«Перші ластівки», Україна, 2019

Це молодіжний трилер, у якому зображено реальні проблеми сучасних підлітків: булінг, стосунки з батьками, неприйняття інакшості, самотність. А також небезпеки, які приховує в собі спілкування в мережі. Реалістичності серіалу додають локації, на яких відбувалися зйомки, – це і звичайні спальні райони Києва, і інтер’єи справжньої школи. Гра молодих акторів не трафаретна, спостерігаючи за ними, ти віриш і співчуваєш їм. Ну, а закручений детективний сюжет тримає в напруженні до останнього! Хто ж ховається за маскою віртуального «Друга», який підштовхує героїв до скоєння найстрашнішого? Цікаво? Тоді дивись!

«Перші ластівки. Залежні», Україна, 2020

Це не продовження першої частини серіалу за розвитком сюжету, але продовження розкриття гостросоціальних тем. Тепер героями є не підлітки, а студенти, кожен з яких має якусь залежність: наркотичну, сексуальну, матеріальну, емоційну тощо. У другому сезоні на арену також виходить таємничий віртуальний «Друг», який ладен підтримати й направити в будь-якій скрутній ситуації. Але куди? І до чого призведуть його поради цього разу?

«Ведмеже місто», Швеція, 2020

Серіал «Ведмеже місто» – екранізація однойменного роману шведського письменника Фредеріка Бакмана. Провінційне життя маленького містечка, яке загубилося серед велетенських дерев у постійному холоді, залежить від перемоги місцевої хокейної команди. Хокей для жителів Бйорнстада – це не просто гра, а ціла філософія, яка вже багато років об’єднує місто. Здавалося, що вечірка з нагоди святкування перемоги в матчі мала б стати однією з найвеселіших і найщасливіших подій, але там трапилося те, що не лише зламало долі найкращого гравця команди Кевіна та доньки головного тренера Майї, а й розділило ціле місто. Тепер кожен має зробити свій важкий моральний вибір. Як герої впораються з цим, якщо життя щодня підкидає нові виклики? Серіал піднімає безліч тем: підліткова криза, сімейні міфи, втрата близької людини, насильство, вибір, шлях до мети, відданість, злочин і покарання та ще багато всього, що не залишає байдужим.

«Енн», Канада, 2017

На долю чарівної рудоволосої дівчинки Енн Ширлі випало чимало випробувань, та попри всі життєві негаразди вона знаходить у собі сили вірити в дива, помічати красу навколо та заряджати цим оточуючих! І хоча наша героїня живе наприкінці ХІХ століття, проблеми, з якими вона стикається, на жаль, є актуальними й сьогодні: класова дискримінація, упередження, цькування тощо. Історія, яку ви побачите, зачіпає доволі глибокі та болісні теми, та попри це вона залишається надзвичайно затишною і світлою. А якщо сподобається серіал, можете перечитати серію романів про Енн авторки Люсі-Мод Монтгомері, за якою, власне, і створено цю екранізацію.

«Деш і Лілі», США, 2020

Серіал «Деш і Лілі» – це чарівна романтична історія, яка розгортається на тлі передріздвяного Нью-Йорка. Свою найбільшу мрію – зустріти справжнє чисте кохання – 17-річна авантюристка Лілі втілює в доволі оригінальний спосіб. Вона залишає записник на полиці книжкової крамниці. Його знаходить хлопець, який на перший погляд повна протилежність Лілі – дещо цинічний інтелектуал Деш. Зав’язується цікаве листування, в ході якого з’ясовується, що між героями багато спільного. Серіал сповнений гумору, приємної музики та казкової атмосфери Різдва!

«Сексуальна освіта», Велика Британія, 2019-2023

Це комедійний серіал про дружбу, перші почуття, прийняття себе і пошук свого місця в цьому світі. І, звісно, про сексуальне виховання. Стрічка розповідає про 16-річного школяра Отіса, якому не вдається будувати нормальні відносини з дівчатами. Він занадто сором’язливий і занадто скутий. Мама Отіса працює секс-терпапевткою, тому він непогано розуміється на підлітковій психології і фізіології. Одного разу в голову хлопцеві приходить геніальна думка – відкрити в школі підпільну клініку сексуального виховання, щоб допомагати однокласникам справлятися з проблемами перехідного віку.

Цей серіал варто подивитися і батькам підлітків, щоб краще розуміти своїх дітей.

Про проєкт «Смілива»

Проєкт, що навчає дівчат-підлітків відстоювати власні кордони та давати відсіч фізичному і психологічному насильству. У рамках проєкту учасниці проходять курс із самозахисту (12 занять) та п’яти групових сесій з психологом. Сміливості дівчат навчають професійні тренери з самооборони та підліткові психологи, які мають досвід роботи з жертвами будь-якого виду насильства. Проєкт розрахований на дівчат віком від 12 до 18 років. За рік роботи «Смілива» з Києва поширилася ще на шість українських міст: Коростень, Чернігів, Харків, Дніпро, Одесу та Львів. А щоб пояснити ще більшій кількості підлітків, що таке власні кордони, навіщо і як їх відстоювати, «Фонд Маша» розпочав серію офлайн безпекових тренінгів від психологів та тренерів «Сміливої».

Проєкт «Смілива» та безпекові тренінги для дівчат-підлітків виконуються «Фондом Маша» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Якщо вашій доньці чи знайомій дівчинці-підлітку потрібна психологічна підтримка, якщо вона хоче стати сильнішою й навчитися давати відсіч, заповніть анкету на участь у проєкті «Смілива» від «Фонду Маша» на офіційній сторінці проєкту: https://www.smilyva.org.ua/

Previous post 100 молодих українців, серед яких черкащани, реалізували громадські проекти у своїх регіонах — Новини Черкащіни
Next post У Звенигородці хочуть скаржитись до прокуратури через безлад на цвинтарі

Добавить комментарий