У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року

У Звенигородському районі могла знаходитись могила гайдамацького ватажка Максима Залізняка. Принаймні так стверджують старожили, інформує “Україна інкогніта“.

“Черкащина. Залізнячка. Таємничий хрест у лісі, далеко за селом. Туди веде грунтова польова дорога, якою можна проїхати лише коли сухо. Потім треба довго бродити залісненим схилом, щоб знайти цю могилу. Нині хрест лежить на землі і розбитий на шматки, напис дуже занесло брудом, тому його важко прочитати, але ми бачили давніші фото, на яких видно рік поховання – 1812 та ім’я Анастасія. Прізвище схоже на Залізняк, чи, навіть Залізнячка.

Місцеві мешканці кажуть, що у давнину поряд була ще одна могила, на хресті якої був напис Максим Залізняк. Але того хреста кудись забрали у радянські часи. Ще недавно був живий чоловік, який викорчовував і грузив того хреста, і він казав, що то могила Максима Залізняка.

Польські джерела вказують, що ватажок гайдамаків народився не у Івківцях (про це говорять російські джерела, і саме така версія є провідною в Україні), а саме у Залізнячці. Сторінки з польського атласу ми приводимо. Якщо це правда, то старовинні цвинтарі багато можуть повідати про нашу історію. Але це потребує майбутніх нових досліджень.” – йде мова у повідомленні.

Previous post Табурець розповів про чергову тривожну ніч на Черкащині
Next post Працювала на оборонпром рф – на Кіровоградщині судитимуть директорку підприємства | Кримінальні новини

Добавить комментарий