Збирають трофеї: у Черкаському краєзнавчому музеї готують експозицію про російсько-українську війну

Черкаський краєзнавчий музей збирає експонати для виставки про російсько-українську війну. Наразі серед експонатів — табличка з маршрутки, яка возила пасажирів до Чорнобаївки, уламок збитого російського літака та упаковки від сухпайків, розповіла Суспільному директорка Ірина Собко.

Завідувач сектору воєнної історії Денис Кулик розповів про перші експонати: “Один із таких цікавих експонатів – це табличка з маршрутного автобуса, який саме курсував на території Херсонської області. Також до нашого музею потрапила коробка з сухпаю російської окупаційної армії. Її передали нам волонтери у Черкасах”.

Уламки збитого під Черніговом російського літака також передали до музею.

Всі експонати потребують часу, аби їх вивчили та проаналізували спеціалісти.

“Найкраще нам може допомогти в цьому Геннадій Ісакович Штерн — полковник, який служив в авіації і літав на подібних літаках за час своєї служби. Це залишки збитого 4 або 5 березня цього року під Черніговом російського літака”, — зазначив Денис Кулик.

За словами директорки краєзнавчого музею Ірини Собко, уламки від літака музею передав керівник черкаської “Укрпошти”:

“Цей літак був збитий працівником «Укрпошти», капітаном Сергієм Чижиковим. Він з перших з днів війни мобілізований до лав Збройних Сил України і йому вдалося саме з ПЗРК-1985 збити один із найкращих літаків”.

Збереження таких артефактів допомагає реконструювати події, пояснив історик Сергій Шамара. Без їхньої наявності важко з’ясувати, чим жили люди того часу: “Коли в музеях готуються певні експозиції на ту чи іншу тематику, безумовно, вони важливі для того, щоб можна було перейнятися атмосферою, як мінімум, яка відбувалася. В цьому випадку – це трагічна атмосфера, звичайно, для нашої країни, триває війна і воєнні експозиції показують те, хто до нас прийшов, з якою метою, що він тут робив”.

Previous post Лікар постане перед судом за незаконну видачу рецептів на наркотики
Next post В селі під Черкасами капелана тероборони силою виштовхали із московської церкви (Відео)

Добавить комментарий