Чверть віку господарює у Капустиному

Дата публікації

Перегляди: 7

В День Незалежності директор СПОП «Агро — Прогрес» Василь Колісник відзначив 25-річчя з початку своєї роботи у Капустиному. Чверть століття тому його, молодого спеціаліста, призначили головою колгоспу «Хлібороб».

Василь Васильович пригадує, що у спадок йому залишилося господарство з боргами та порожньою коморою. «Зерна в колгоспній коморі не було, лише віник і лопата стояли в кутку», — сумно посміхається, пригадуючи.

Довелося, як кажуть, закочувати рукава і працювати, адже за плечима був колектив, якому потрібно вчасно виплачувати заробітну плату. А у колгоспу були, як і в багатьох в той час, борги. Все, що вирощували, йшло на зарплату і помаленьку розраховувалися з кредиторами. А в 2000 році, слідуючи загальноукраїнській тенденції, на мапі сільськогосподарських підприємств Шполянщини з’явилося СПОП «Агро – Прогрес», яке й очолив Василь Васильович.

Шлях, який пройшло товариство за ці роки, легким не назвеш. Але сміливо можна назвати продуктивним. Зміни відбулися у всьому. Так, на зміну старшому поколінню, з яким Василь Колісник починав працювати у колгоспі, прийшли їхні діти. Та й матеріально-технічна база оновилася.

— Нині в господарстві практично не залишилося старої техніки, транспортний парк оновлено повністю, — зазначає директор. — Наші механізатори трудяться на тракторах John Deere та Massey Ferguson, комбайнах New Holland і Claas. Це потужна і сучасна техніка. В міру можливостей купуємо й нові сівалки, жатки, плуги.

Змінився за чверть століття і підхід до господарювання. Нині «Агро — Прогрес» — одне з небагатьох сільськогосподарських підприємств на Шполянщині, де поруч із рослинництвом активно розвивають тваринницьку галузь. На свинофермі господарства утримують близько 800 голів худоби, а для жителів колишнього Шполянського району зручно й вигідно купувати тут молодняк для утримання. Скажімо, за останні кілька місяців населенню було реалізовано близько трьохсот голів поросят.

За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну господарство, як і більшість сільськогосподарських підприємств в країні, зіштовхнулося з проблемою реалізації вирощеного зерна, тож нагальною, зі слів директора, стала проблема приміщень для зберігання врожаю.

Нині, як то кажуть, зітхнули з полегшенням. Адже напередодні жнивної кампанії у товаристві завершили капітальну реконструкцію приміщення для зберігання збіжжя.

— Капітальну реконструкцію тваринницьких приміщень під ангари для зберігання зерна провели власними силами, — констатує Василь Васильович. — Водії й механізатори на час будівництва стали зварювальниками, будівельниками, монтажниками.

Земля цьогоріч порадувала врожаями. За словами керівника, врожай озимих пшениці й ячменю перевищив минулорічний. Так, озимої пшениці зібрали в господарстві близько 70 центнерів з гектара, а ячменю — 66 ц/га.

Василь Васильович, розповідаючи про будні господарства, завжди наголошує, що будь-які успіхи неможливі без злагодженої роботи всього колективу. Керівник не звик виділяти когось окремо, а вважає, що кожен з працюючих в «Агро — Прогресі» робить свою роботу якісно і професійно.

Не забуває директор і про своїх наставників, які свого часу повірили в нього, надавали допомогу і вчили господарювати. Серед тих, хто підставив плече багато років тому, колишні голова Шполянської РДА Володимир Миколайович Мишалов, керівник сільськогосподарської галузі району Борис Павлович Стеценко. Зі щирою вдячністю пригадує Василь Васильович настанови й допомогу Віктора Івановича Кравченка з Лебедина, Григорія Карповича Курінного з Василькова.

Саме в них навчався, саме їхніх порад свого часу дослухався.

Василь Колісник – керівник, якому довіряють і в колективі, і в селі. Загалом близько 400 односельців віддали свої земельні паї в оренду господарству. Василь Васильович дякує за довіру і додає: «Нині розрахунок з пайовиками перебуває на завершальній стадії, розрахувалися на 97-98%. Є серед наших пайовиків й люди, які нині знаходяться на тимчасово окупованих територіях, тож і плату за пай вони попросили перерахувати після звільнення територій. Людей не ображаємо, плата за пай, порівняно з минулим роком, зросла».

За роки роботи в Капустиному Василь Колісник довів, що свого часу, називаючи підприємство «Агро — Прогрес», заклав у назві насамперед розвиток. Що і доведено часом.

Катерина

Вальчиковська

Шполянські вісті

Previous post Районна влада зустрілася з родинами зниклих безвісти захисників
Next post Ні дня без допомоги воїнам…

Добавить комментарий