Мав виставку в Парижі і виготовляв іконостас для церкви у Терешках

Дата публікації

Перегляди: 4

Днями талановитому художнику, різьбяру з Ватутіного Василю Гелетку присуджено обласну персональну стипендію в галузі культури і мистецтв.

Перша персональна виставка талановитого земляка відбулася у 1982 році в Ватутіному. А вже у 1990-х роках Василь Гелетко звернувся до Шевченкіани: сторінок життя поета, його оточення, творчості. Майстер натхненно інтерпретує мистецькі твори Шевченка, його автопортрети, зображення хати батьків.

Десять років митець працював за кордоном − у Австрії, Югославії, Угорщині, Німеччині, де розписував храми, костьоли, писав портрети. У 90-х роках мав три виставки в Магдебурзі, а в 2013-му презентував свої роботи на персональній виставці у Парижі. Багато займався іконописом: виготовляв іконостаси для українських церков − у Чичиркозівці (Звенигородщина), Терешках (Шполянщина), Черкасах (церква біля Пагорба Слави), писав ікони для храму Лоташевого. Створив барельєф гетьмана Івана Мазепи у Білій Церкві. Окрім того, виставки полотен Василя Васильовича з успіхом пройшли у Києві, Одесі, Черкасах, Каневі, Кропивницькому та інших містах. Написані і різьблені ікони (картини) прикрашають музейні колекції як в Україні, так і за кордоном.

Шполянські вісті

Previous post На Уманщині зіштовхнулись чотири автівки | Новини Умані
Next post СБУ встановила особи двох бойовиків, які брали участь у військовому протистоянні силам АТО/ООС — Новини Черкащіни

Добавить комментарий