Найдосвідченіший у колективі

Дата публікації

Перегляди: 1

Майстер лісу Віктор Шквиря — найдосвідченіший у колективі Шполянського лісництва. Його трудовий стаж сягає майже чотирьох десятиліть. Незважаючи на те, що за віком Віктор Миколайович міг би вже кілька років перебувати на заслуженому відпочинку, він продовжує трудитися у колективі лісівників.

До речі, тривалий час, а точніше чверть століття майстер лісу з сім’єю проживав, образно кажучи, «у себе на роботі». Мешкали в будинку, який зведений у лісі неподалік Кримок. Згодом переїхали до Шполи.

Спілкуючись з ним, складається враження, що Віктор Шквиря з юних літ обрав для себе роботу в лісовому господарстві. Проте це не так. У своїй трудовій книжці він має ще один запис.

— В молоді роки першим моїм робочим місцем була робота на Шполянській залізниці, — згадує Віктор Миколайович. — Довелося працювати головним кондуктором вантажних поїздів.

Згодом, на початку 1980–их років, доля звела його з тодішнім працівником лісництва Яковом Яковичем Дейнеженком, який зумів зацікавити молодого залізничника зовсім іншим родом діяльності, якій віддав не одне десятиліття свого життя.

— Відверто кажучи, робота залізничника мені не надто була до душі, — зізнається співрозмовник. — Це і стало причиною, чому вирішив змінити рід діяльності і вступив на навчання до Городищенського сільськогосподарського технікуму на спеціальність лісове господарство.

Як і його наставник, після здобуття фахової освіти В.М.Шквиря прийшов на роботу на дев’яту дільницю, яка розташована на території Василькова. Тут трудиться і досі, дбаючи про омолодження лісових насаджень, догляд за молодими сіянцями та деревцями, а також організацію санітарних рубок. Зважаючи на той значний досвід і повагу, які Віктор Миколайович здобув у колективі лісівників, зараз уже до нього йдуть вчитися та питати поради молоді колеги.

Ольга Качан

Шполянські вісті

Previous post Сміла буде день без газу
Next post Півстоліття на педагогічній ниві

Добавить комментарий